O KNJIŽNICI

Do školske 2005./2006. godine Ekonomsko birotehnička i trgovačka škola i Hotelijersko ugostiteljska i turistička škola imale su zajedničku knjižnicu u prizemlju škole.

Te školske godine knjižnice su se razdvojile i knjižnica naše škole uselila je u novi prostor na drugom katu škole.

Dva razreda, u kojima se odvijala nastava birotehnike postaju jedan cjelovit prostor nove knjižnice s čitaonicom.

Dobili smo nov parket, plave zidove, miris laka i za razliku od prostora u prizemlju puno, puno svjetlosti

Knjiznica

Građu, odnosno fond zajedničke knjižnice podijelili smo na pola i prenijeli na kat u bezbroj kutija.

Uskoro su u knjižnicu stigle nove adekvatne police, vitrine, stolovi i računala. Vrijedne ruke učenika uz knjižničarke Tajanu Anzulović i Tanju Telesmanić, građu su posložile i sortirale tako da je omogućeno samostalno snalaženje korisnika pri posudbi.

Danas knjižnica i čitaonica s 23 sjedeća mjesta koriste prostor od 80 m², imamo 8656 bibliografskih jedinica od čega najveći broj otpada na lektirne naslove. Osim lektire tu je i beletristika, pedagoška literatura, metodički priručnici, udžbenici, referentna zbirka (enciklopedije, rječnici, leksikoni) i audiovizualna građa.

Korisnicima s u dostupna dva računala priključena na internet.

Primamo 27  časopisa i to stručne, znanstveno-popularne, pedagoške i časopise za mlade.

U knjižnici su zaposlene dvije diplomirane knjižničarke Tanja Telesmanić, na puno radno vrijeme i Tajana Anzulović, na 4 sata.

Kako školska knjižnica nije samo „posudionica lektire“ ona je u našoj školi mjesto susreta učenika s knjigom i informacijama, mjesto koje aktivno živi kroz grupni i individualni rad s učenicima u radionicama, kroz pripreme za sudjelovanje na natjecanjima, kroz video projekcije i izložbe.

Knjižnica – radno vrijeme

Školska knjižnica – multimedijalno, kulturno, informacijsko središte škole

SMJENA A (1. i 3. razredi)

Čitaonica je otvorena od 8 do 14 ili od 14 do 20 sati

KNJIGE SE IZDAJU UČENICIMA:

SRIJEDA, ČETVRTAK

od 11 do 14 sati ili od 17 do 20 sati

PONEDJELJAK za vrijeme 3. i 6. sata

UTORAK za vrijeme 2. i 4. sata

PETAK za vrijeme 4. i 5. sata

SMJENA B (2. i 4. razredi)

KNJIGE SE IZDAJU UČENICIMA:

PONEDJELJAK, UTORAK, PETAK

od 11 do 14 sati ili od 17 do 20 sati

SRIJEDA za vrijeme 3. i 4. sata

ČETVRTAK za vrijeme 2. i 4. sata

Napomena:

Odjednom se mogu posuditi dvije knjige od čega jedna za lektiru.

Mogu se zadržati 15. dana. Nakon toga plaća se zakasnina od 1,00 kn dnevno.